FAQ

Değişmesini istediğine değil, değiştirmek istediğine odaklan


Dilek, hepimizin bildiği üzere bir şeyin gerçekleşmesi, olması için hissettiğimiz arzu ve istektir.
Niyet ise bu dileğe, arzuya veya isteğe ulaşmadaki bilinçli bir farkındalık yoludur. Bir başka deyişle, bu dileğin gerçekleşmesine yardımcı olacak bir bilinçten hareket ederek, bu arzunun hayat bulmasına yön vermektir.
Hayatımızda, sadece değişmesini istediğimiz şeye odaklanıp bu konuda bir şey yapmamak ve evrene mesaj gönderip dileğimizin gerçekleşmesini beklemek piyango bileti satın alıp, büyük ikramiyenin bize çıkması için beklemekten farksızdır. Niyetten yaşamak ise dileğimiz için kendimize bir yol çizmek ve bu yolda ilerlemek için bilinçli bir farkındalıkla irademizi ortaya koymaktır.
Değişimin önündeki içsel engelleri ve ihtiyaçlarını kalbine sor


Bunu yapabilmek için kendinizle baş başa kalabildiğiniz bir an ve yerde, özünüzle bağlantı kurmanızı sağlayacak basit bir nefes pratiği ya da meditasyon sonrasında kendinize aşağıdaki iki soruyu da sorun. "Bu dileğimin gerçekleşmesi için ihtiyacım olan nedir?" "Bu dileğimin gerçekleşmesinin önündeki engel nedir?" Cevaplar bırakın kalbinizden gelsin, kendinize karşı çok ama çok dürüst olun. Unutmayın ki ihtiyacınız olan her şey sizin içinizde, tıpkı engellerin de sizin içinizde olduğu gibi.
Bu sebeple “şu kişinin şöyle davranmasına, bu şartın böyle değişmesine ihtiyacım var” gibi cevaplar yerine “benim şöyle yapmaya / hissetmeye, şunu hatırlamaya / bilmeye ihtiyacım var” gibi tamamiyle size ait içsel bir cevap yükselmeli.
Unutmayın, herkesin kendi hür iradesi olduğu ve kimse buna müdahale edemeyeceği için, biz başkası için bir niyet belirleyemeyiz ya da başkası bizim niyetimizin gerçekleşmesinde rol sahibi olamaz.
Eğer engelin ya da ihtiyacın bizim dışımızda bir kişi ya da kontrolümüz dışında bir durum olduğunu düşünüyorsak kendi gücümüzü elimize alarak bu durum içindeki bize ait olan kısma odaklanmalıyız.
Niyetini belirle ve niyetine özel hazırlanmış malanı seç


Yıllardır içinde bulunduğumuz kişisel gelişim yolculuğunun ve spiritüel çalışmaların sonunda ortaya çıkan niyetlerden oluşan koleksiyona bir göz atın. Bunun için biraz vakit ayırmaya çalışın ve o koleksiyondaki tüm malaları inceleyin. Anlaşılır olması için tüm taşların enerjisini, neye hizmet ettiğini ve hangi konuyu desteklemek için o malada kullanıldığını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Birisinin kalbinizi çalacağına yürekten inanıyoruz.
Kendini mucizelere bırak!


Malanız size teslim edildikten sonra, paketin içine koyduğumuz minik adaçayı ile tütsülemeyi sakın unutmayın. Taşıyabildiğiniz her gün üzerinizde taşımaya diğer günlerde ise gözünüzün önünde tutmaya çalışın. Unutmayın, mala, içindeki tılsımı ve doğal taş enerjileriyle çok özel bir hatırlatma aracı. Anahtar daima sizde. İhtiyacınız olan tüm bilgelik zaten sizin içinizde. Ona iyi bakın, bağınızı güçlü tutun. Ne için birbirinizi seçmiştiniz, beraber daha ne kadar yol gideceksiniz bunu daima hatırlayın. Niyetinize sahip çıkın.

© 2018 by Soul Engraver

0